Różowa przyczyna flamingów

Co za ptaki! Ciekawe jak to jest być najmodniejszym ptakiem sezonu? Trzeba zapytać jakąś panią flaming, pana flaminga lub małe flamidziątko ( nie wiem czy dobrze odmieniłam 😀 ).

W każdym razie z pewnością nie dało się nie zauważyć jak gorącym trendem na lato 2017 są właśnie flamingi. Instagram został opanowany przez różowe ptaki! Świat podbija śmieszne, egzotyczne stworzenie z długą szyją. Bryloczki, haczyki, bluzki, torebki czy nawet dmuchane flamingi do basenu. Szok! Każdy musi mieć z nim zdjęcie na Instagramie.

 

Jednak  ten sezon należy do nich. Teraz flamingi mają swoje 5 minut, bo…
… ,,THINK PINK” ! Może niektórzy z Was oglądali kultowy  musical z Audrey Hepburn pt.: „Zabawna buzia”. Film już na początku zaczyna się piosenką, podczas której naczelna pisma modowego wpada na pomysł, aby wszyscy nosili się i  myśleli na różowo. Okrzykuje to najgorętszym trendem. Kobiety wręcz pieją z zachwytu. 5 minut sławy dla różu. Dokładnike tak jest teraz! 😉 Trudno nie zakochać się w tym niezwykle radosnym kolorze. To w pewnym sensie dla niektórych wręcz kapsuła czasu, dzięki której mogą sobie powspominać okresy swoich młodzieńczych lat.

Skoro była już mowa o wspominkach to nie można pominąć pewnego rodzaju kiczu, który również nam towarzyszył gdy byliśmy nieco młodsi. To lalki barbie,  plastiki, cekiny czy baloniki. Do tego wszystkiego dochodzą teraz różowe włosy. Po prostu nic innego jak „Myśl na różowo!”

To teraz jak to się zaczęło i czy ktoś przewidział aż taki fejm dla różu, kiczu i lat 80?
Otóż moim zdaniem NIE! Wydaje mi się, że ludzie stali się nieco już zmęczeni pewnego rodzaju klasyką. Moda, która zaskakiwała przestała zaskakiwać. Nawet seks przestał być zaskakujący, a źle wykorzystany w kampaniach reklamowych zaczął być nawet niesmaczny. Dla ludzi stało się to normą. Komputery, smartfony, tablety – nagość mamy na wyciągnięcie ręki. Wystarczy wpisać odpowiednia frazę w wyszukiwarkę. Co więc w tym zaskakującego, że kolejna gwiazda pokazała sutka? Ludzie chcieli świeżości. Brzydkie rzeczy stały się arcydziełem. Osobiście uwielbiam niektóre z nich, ponieważ również potrzebowałam świeżości. Flamingi śmieszne ptaki z dziewnym dziobem i krzywymi, chudymi nóżkami. Jak narazie również zachwycam się latami 80. Nie wiem jak długo to potrwa, ale przynajmniej sprawa flamingów i ich uwielbienia została na mój sposób wyjaśniona.

Róż+kicz+lata 80 = FLAMINGI

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *