Jak wygląda najdroższa torebka świata?

Jest 1984r, słynna aktorka i piosenkarka Jane Birkin leci samolotem razem dyrektorem generalnym domu mody Hermes . Zrozpaczona narzeka na torebki, że nie mieści w nich wszystkiego i nie ma dobrej, skórzanej torebki na wyjazdy i w podróże. Zaczęła marzyć i opisywać mu swoją wymarzoną torbę. I tak oto powstała najdroższa torebka świata, która wyprzedziła jej poprzedniczkę (wtedy najcenniejszą) Kelly Bag- nazwana na cześć księżnej Monako- Grace Kelly, również marki Hermes. I nie, nie jest to słynna torba z Ikei, która ostatnio była na świeczniku.
Prezentuję Wam najdroższą torebkę na świecie o wartości mieszkania w Warszawie! 😉

 

NAJDROŻSZY HERMES BIRKIN

Ostatnio na facebooku na stronie Harper’s Bazaar zobaczyłam artykuł właśnie o tej torebce i mimo mojej ogólnej niechęci do wyrobów skórzanych to stwierdziłam, że napiszę o tym artykuł. W końcu za cenę tej torebki można by kupić mieszkanie w Warszawie!
Kosztowała 380,000 dolarów. Szok!
Jest wykonana z matowobiałej skóry krokodylej (im bardziej egzotyczne zwierzę tym Birkin jest droższy) i jest wysadzany 18-karatowym złotem.

„TO NIE TORBA, TO BIRKIN!”

Ciekawe czy ktoś, kto oglądał „Seks w wielkim mieście” pamięta jak Samantha przez pewien czas na wystawie podziwia czerwoną torebkę? Któregoś dnia decyduje się ją kupić. Jej koszt wynosi 5tyś. dolarów. To ją absolutnie nie odstrasza. Nadal chce ją nabyć. Z racji tego, że jest to torba wykonana całkowicie ręcznie to nie dziwi ją fakt, że musi zapisać się na listę oczekujących. Największym jednak zaskoczeniem okazuje się czas oczekiwania- 5lat. Zaskoczona Samantha mówi do sprzedawcy: „Mam czekać 5 lat na torebkę!” Na to oburzony sprzedawca odpowiada jej: „to nie torba, to Birkin!” .

Czemu te torby Birkin są aż tak drogie?

Z pewnością fakt, że wyrabiane są one ręcznie przez kilkadziesiąt godzin. Produkcja jednej trwa tygodniami, a w jednym tygodniu powstaje ich pięć. Nie ma mowy tu o jakichkolwiek taśmach. A wypuszczenie kolejnych modeli owiane jest tajemnicą. Hermes dodatkowo dba o każdy szczegół:

  • Torba zapakowana jest w pudełko i owinięta specjalnym papierem, aby zachowała swój kształt.
  • Do każdej torebki dołączone jest etui- oddzielne na torbę i oddzielne na jej części metalowe- kłódkę i kluczyk
  • Kłódka, kluczyk czy guzki na spodzie torebki wyrabiane są ze złota lub platyny. Nigdy z mniej szlachetnego metalu, typu srebro, które czarnieje.

SPA DLA TOREBKI

Niektórzy uważają, że zakup Hermesa to niezła inwestycja. Przede wszystkim jest to torba ponadczasowa i  ogromny, ogromny luksus uwielbiany przez takie gwiazdy jak: Julia Roberts, Kate Moss, Naomi Campbell, Oprah Winfrey i Sofia Coppola. Jednak i one muszą czekać parę lat na swółj egzemplarz. Victoria Beckham na swoją kolekcję Hermesów wydała JEDYNIE 1,5 miliona dolarów. Niektórzy ludzie widzą w tym niezły biznes- kupują Hermesy i sprzedają je niecierppliwym celebrytom znacznie drożej.
Najciekawsze jest jednak to, że jeśli torba Birkin się popsuje lub po prostu zestarzeje to z pomocą przychodzi Hermes. Odsyłamy ją do nich, a ona ląduje bezpłatnie w SPA.  😀

Czy warto?

Zdecydowanie nie ma wątpliwości, że jest to bardzo unikatowy egzemplarz, również unikatowe są te zwierzęta, które niestety idą na te niezwykle luksusowe torebki. Nie tylko ludzie płacą za nie wysoką cenę. Zwierzęta znacznie większą-jest nią życie. Więc czy warto? Na to odpowiedźcie sobie sami 😉

Najdroższy Hermes Birkin

 

Inne modele Hermes Birkin

2 comments
  1. Nie warto. Co ludzie są w stanie poświęcić, by się pławić w luksusie. Szkoda gadać 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *